Şömine Soba

Soba çok eskilerden beri ortamı ısıtmak için kullanılan bir araç olagelmiştir. İnsanların doğalgazla ısınmaya geçmesiyle beraber şehirlerde soba kültürü kaybolurken sobalar Anadolu’da genellikle köylerde kullanılmaya devam edilmiştir. Evleri için soba kullanmak, aynı zamanda şöminenin nostaljik ve huzur veren havasını da hissetmek isteyen kişiler şömine sobaları tercih edebilirler.

Şömine Soba Özellikleri

Şömine soba modelleri hem ısıtmak hem de şömine havasıyla ortama farklı bir tat katmak amacıyla tasarlanmışlardır. Şömine sobalar verimli bir şekilde ortamı ısıttığı gibi şömine soba camından alevlerin dışarıdan da görülmesini sağlar. Camlı şömine sobaların bu özelliğiyle yalnızca ısınmanıza değil karşısına geçip saatlerce alevleri izleyerek düşüncelerden düşüncelere atlamanıza da vesile olur.

Özellikle dağ eviniz, çiftlik eviniz, hafta sonları kaçıp kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer varsa şömine sobaları tercih ederek otantik bir ortam yaratabilirsiniz. Hem de dağ evi, çiftlik evi gibi konseptlere camlı şömine soba daha uygun kaçacaktır. Şömine soba fiyatlarına bakarak karar vermemek de önemlidir. Soba seçiminde esas olan güvenlik ve verim olduğu için bu özelliklere dikkat ederek seçim yapmak gerekir.

Şömine Soba Normal Soba Gibi Isıtır mı?

Şömine sobalar, özellikle yurtdışından kaliteli ürün ithal eden Aksa Şömine’nin şömine sobaları, mümkün olduğunca az odun kullanarak etrafa en yüksek ısı miktarının yayılmasını sağlamaktadır. Bunda Aksa Şömine’nin kalitesini ortaya koymasının payı büyüktür. Çocukluğunuzun köy evlerinde gümbür gümbür yanan sobalar nasıl ortamı sıcacık yapıyorsa şömine sobalar da aynı şekilde ortamı ısıtır ve görüntüsüyle de başka bir hava katar.

Şömine Soba Aksesuarları

Şömine sobaların kullanımı şömine soba aksesuarları yardımıyla gerçekleşmektedir. Bu aksesuarlar odunları yerleştirmek ya da çevirmek için maşa, ateşi tutuşturmak için çıra, yakılacak odunları şık bir şekilde saklamak için odunluklar, şömine montaj malzemeleri olarak sıralanabilir. Şömine soba fiyatları ve aksesuarlarının fiyatları ürünün malzemesine, kalitesine ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.

Aksa Şömine’nin Victoria Şömine Sobaları Avrupa Standartlarında, ithal ve kaliteli ürünlerdir. Kaliteli bir şömine soba almak hem görüntüyü hem verimi hem de sağlığı güvence altına alacaktır. Avrupa’dan ithal edilen ve farklı camlı şömine soba fiyatlarına sahip bu ürünler az odunla çok ısıtır, kalitesini ortaya koyar ve kaliteli malzemelerden üretildiği için kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmaktan müşterilerini korumuş olur. Farklı şömine soba modellerinden kendinize en uygun ve en çok beğendiğiniz ürünü seçerek güvenli, verimli ve nostaljik ısınmanın keyfini çıkarabilirsiniz.