Kuzine Soba

Kuzine soba özellikle İç Anadolu’da yerli halkın sıklıkla kullandığı, evinizin ısıtmasını sağlarken bir yandan da yemek pişirmenize olanak sağlayan sobalardır. “Bildiğimiz sobadan ne farkı var? Kuzine soba olması ne gibi özellikler kazandırıyor?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Kuzine sobalarda fırın bölümü de bulunmaktadır ve üzerinde yemek pişirebilmesini sağlaması açısından normal ısıtıcılara göre kuzine soba ölçüleri daha geniştir.

Kuzine Soba Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Verimli Kullanım

Kuzine soba kullanımıyla bir yandan soğuk günlerde evinizi ve içinizi ısıtırken diğer yandan kuzine soba sıcaklığını yalnızca ısınmak için değil yemeklerinizi pişirmek için de kullanarak bir sobadan alabileceğiniz en yüksek verimi alabilirsiniz.

  • Tasarruf

Kuzine soba yemek pişirmek için ayrı bir ateş yakmanızı ya da doğalgaz-tüp kullanarak ekstra harcamanın ve yakıt kullanımının önüne geçer.

  • Güzel Bir Görüntü

Aksa Şömine, yurtdışından ithal ettiği Avrupa kalitesinde kuzine sobaları hoş bir görüntü de sağlamaktadır. Herkesin evine ve işine uygun farklı kuzine soba ölçüleriyle üretilmiş ithal sobaların hazneleri cam kapaklıdır. Bu sayede yanan ateş görünebilir ve bu da ortama hoş bir hava katar.

  • Lezzetli Yemekler

Kuzine soba kullanımı çok çeşitli bir biçimde karşımıza çıkmaktadır. Fırın bölümünde lezzetli yemekler pişirilebileceği gibi sobanın üstünde tencere yemekleri pişirebilir, ekmek ısıtıp üzerine yağ sürebilir, yeni pişmiş kestaneleri üzerinden ellerinizi yakmamaya gayret ederek ve büyük bir iştahla almaya çalışabilirsiniz.

Kaliteli Kuzine Soba

Kuzine soba fiyatları, kuzine soba ölçülerine (genişlik, yükseklik), kuzine soba borusu çapına, kapasitesine, kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Kuzine soba borusu ile normal soba borusu arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Aksa Şöminenin Victoria Kuzine Sobaları farklı kuzine soba ölçülerine sahip olsalar da baca çapları aynı ve 150mm’dir. Bu ebatlarda bir boru kullanmak yeterli olacaktır. Kuzine soba altlığı da önemli bir noktadır. Isıyı geçirmeyen bir maddeden kuzine soba altlığını özel olarak kestirebilir ya da ithalatçı firmalardan kaliteli altlıklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aksa Şömine kuzine sobaları Avrupa Standardı sertifikalarından birkaçına sahiptir ve yurtdışından ithal ettiği kaliteli kuzine sobaları müşterilerinin karşısına çıkarmaktadır. Dünya normunda üretilmiş ve test edilmiş ürünleriyle Aksa Şömine, kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmadan doğru ve kaliteli bir biçimde kuzine soba kullanabilmeniz ve yakıttan tasarruf edebilmeniz için idealdir.